Doradztwo i konsulting: prawo podatkowe spółek

W przypadku wielu firm obowiązki skarbowe znacznie osłabiają budżet i zaniżają poziom dochodu. Na podobne problemy cierpi też duża część osób prywatnych. Nasza kancelaria oferuje pomoc w tym zakresie. Prowadzimy skuteczne doradztwo podatkowe, które pozwala zgodnie z prawem zmniejszyć odprowadzane podatki dochodowe oraz inne zobowiązania skarbowe.

Doradztwo podatkowe – zoptymalizuj swoje zeznania podatkowe

Prawo podatkowe przewiduje olbrzymią ilość rozmaitych ulg. Korzystanie z nich oznacza odczuwalną oszczędność, jednak, by móc zredukować swoje należności względem fiskusa, należy dysponować specjalistyczną wiedzą. Właśnie dlatego zapraszamy do naszej kancelarii. Jesteśmy doświadczonymi profesjonalistami, którzy od lat pomagają przedsiębiorcom i osobom prywatnym odprowadzać mniejsze składki do Urzędu Skarbowego. Piszemy zeznanie podatkowe z uwzględnieniem wszystkich możliwych zniżek oraz zwolnień. Nasza optymalizacja zeznania podatkowego pozwala zachować na koncie klientów pokaźne kwoty.

 

Konsulting prawo podatkowe

Świadczymy doradztwo podatkowe zarówno na rzecz przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych rozliczających się z fiskusem ze swoich dochodów. Specjalizujemy się w obsłudze różnych rodzajów spółek i opracowujemy najkorzystniejsze zeznanie podatkowe. 

Za każdym razem dążymy do tego, by wykorzystać wszystkie przewidziane przez prawo podatkowe ulgi oraz zwolnienia. Duża część klientów nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że odprowadza o wiele więcej składek, niż musi.

Kierujemy się zasadą, że podatki należy uczciwie płacić, by wspierać budżet państwa, ale powinno dążyć się do tego, by odprowadzać tylko tyle, ile naprawdę nakazują przepisy, nic ponadto. Jeśli masz zatem poczucie, że Twoje zobowiązania skarbowe są za wysokie i potrzebny Ci konsulting prawo podatkowe nie jest Ci znane, skontaktuj się z nami, a gwarantujemy, że przeprowadzona przez nas optymalizacja zeznania podatkowego zmniejszy składki i pozwoli zwiększyć Twój dochód.

Prawo podatkowe a nasze efektywne działania

Prowadzimy doradztwo podatkowe na dwóch płaszczyznach. Pierwsza koncentruje się na odzyskaniu niepotrzebnie wpłaconych zaliczek w latach poprzednich. Klienci, dla których prawo podatkowe nie stanowi dobrze poznanej dziedziny, zazwyczaj mają wysokie nadpłaty i nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Przygotujemy wnioski, które właściwie uargumentujemy i poprzemy przepisami. Dzięki temu możliwy będzie pokaźny zwrot.

Drugie pole działania to zoptymalizowanie aktualnych obowiązków skarbowych, wprowadzenie przysługujących zniżek oraz zastosowanie odpisów. Jest to możliwe w przypadku podmiotów, które wykazały nadpłatę w poprzednim roku. Przy odpowiednio sformułowanym i złożonym wniosku możliwe jest maksymalne uproszczenie bieżącej zaliczki podatkowej i zmniejszenie jej stawki nawet o połowę. Dzięki temu zeznanie podatkowe będzie atrakcyjniejsze, a przedsiębiorca i podatnik prywatny zmniejszą swoje aktualnie ponoszone koszty i nie będą musieli występować o zwrot po rocznym rozliczeniu skarbowym.

Mamy wieloletnią praktykę w doradztwie podatkowym i przeprowadziliśmy już wiele tego typu spraw, które ułatwiły naszym klientom prowadzenie działalności zarobkowej i zmniejszyły aktualne wydatki. Doskonale wiemy, które zapisy prawa podatkowego możemy zastosować, by przyniosło to korzyść.

Wybór formy opodatkowania

Nie tylko dążymy do tego, by zeznanie podatkowe zapewniało korzystniejszą sytuację dla przedsiębiorcy czy podatnika, ale także oferujemy pomoc w wyborze optymalnej formy opodatkowania. Zgodnie z prawem podatkowym obowiązującym w Polsce, firma może zdecydować się na jeden z trzech sposobów odprowadzania zobowiązań skarbowych.

Właściwy wybór ma olbrzymi wpływ na koszty utrzymania firmy, a tym samym wysokość generowanych dochodów. Przedsiębiorcy mogą wybierać spośród podatków:

– progresywnych na zasadach ogólnych,

– liniowych,

– regulowanych ryczałtem (karta podatkowa lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych).

Wszystkie te warianty mają zarówno swoje plusy, jak i minusy. Dlatego nie można wskazać najlepszej formy rozliczania dochodu. Należy dopasować najkorzystniejszy model do wielkości firmy, rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej, wysokości kosztów uzyskania przychodów. Inna forma opodatkowania okaże się korzystniejsza dla podmiotu, który nie generuje wysokich kosztów uzyskania przychodu i nie musi liczyć na jego uwzględnienie w wyliczaniu należności, a odmienny model sprawdzi się w firmach, które mają odwrotną sytuację.  

Nasze doradztwo podatkowe polega na przygotowaniu projektu wydatków w każdym typie opodatkowania dla konkretnej firmy. Rzetelne analizy wskażą, który podatek dochodowy pozwoli poczynić największe oszczędności. Zasugerujemy wybór na podstawie realnych wyliczeń, a nie domniemań.

Konsulting z prawa podatkowego w przypadku problemów z US

Nasze usługi zakładają również pomoc w przypadku borykania się z trudnościami, jakimi są urzędnicze nadużycia. Niestety, ale często bywa tak, że przedstawiciele jednostek skarbowych mnożą problemy, by nie uznać ulg lub bezprawnie narzucają dodatkowe opłaty. Przedsiębiorcom nieznającym przepisów ciężko samodzielnie poradzić sobie w takich sytuacjach. Dlatego oferujemy zarówno jednorazową obsługę prawno-skarbową, która pomoże wyjaśnić spór, jak i stałą opiekę nad procesami podatkowymi toczącymi się w firmie.

Zapraszamy do skorzystania z naszego doradztwa podatkowego i zredukowania niepotrzebnie ponoszonych kosztów.